Dan Zemlje: Laško in Alpina predstavila pivske podstavke s trajnostno noto
Predstavniki legendarnih slovenskih znamk, ki ju družijo Alpe in rože, so prepričani, da se bodo z jubilejnimi pivskimi podstavki, recikliranimi iz ostankov usnja, spogledovali tudi naši vnuki.

Ni vsak ostanek odpadek. V pravih rokah postane legenda. Foto: Laško
V svetu tehnološkega norenja in potrošništva je znamka Laško na letošnji svetovni dan Zemlje s skromno, a pomenljivo trajnostno iniciativo vnovič simbolno pokazala smer, v kateri bi moralo iti razmišljanje vseh, ki želimo soustvarjati lepšo prihodnost.
Na sončni strani Alp verjetno ni ljubitelja hribolazenja, ki ne bi poznal projekta Pivovarne Laško Gremo v hribe. Morda pa se vseeno najde še kdo, ki ne ve, da gre za največje pohodniško gibanje v Sloveniji. Le-to nastaja v sodelovanju in s podporo Planinske zveze Slovenije in služi tudi kot pomembna komunikacijska platforma skupnega okoljevarstvenega projekta Laško Bivak za bele vrhove, razgrnjenega na lanski dan Zemlje.


A to ni le zgodba o pohodništvu. Srčika projekta je v povezovanju priznanih domačih znamk, na katere smo Slovenci resnično ponosni — med njimi blagovne znamke Alpina, Elan, AND by Andraž, številne planinske koče, glasbeni izvajalci, lokalna društva, medijski partnerji in še mnogi drugi.

Tokrat, ob dnevu Zemlje, v ospredje stopa Alpina.
V letu 2024 so v tem žirovskem obutvenem podjetju na pobudo in ob sodelovanju znamke Laško razvili vrhunske retro gojzarje Gremo v hribe, v nadaljevanju pa naredili še korak dlje — z vodilom nič ne sme iti v nič, načelom narave, kjer prav vse sledi zakonitostim prehoda in ohranjanja.
Tako se je porodila zamisel - kaj pa, če bi iz odpadnega usnja, ki nastane med izdelavo gojzarjev, ustvarili nekaj novega? Nekaj, kar ostane? Tako so nastali pivski podstavki – domiselni, okolju prijazni in narejeni z mislijo na prihodnost.

Ob dnevu Zemlje, 22. aprila, Alpina te podstavke namenja projektu Gremo v hribe — kot simbol trajnostnega razmišljanja in poklona naravi.

Laško pa v letu svoje 200-letnice in ob prehodu v tretje stoletje ponovno izkazuje spoštovanje do narave tako, kot najbolje zna in kot največ šteje — z dejanji, ne le z besedami.
Patricija Kodrič iz Pivovarne Laško Union, ki skrbi za projekt Gremo v hribe, ni mogla skriti zadovoljstva nad uresničitvijo te ideje: "Pa to je to. Delamo to, kar nas bogati – tako v osebnem kot poklicnem okolju."
Ob letošnjem dnevu Zemlje smo tako bogatejši za nov praktični prikaz, da ni vsak ostanek odpadek.
